Zodpovím Vám na deset nejčastějších dotazů na téma „Jak si poradit s vlasy a jak o ně správně pečovat“.

1) Pokud nespěcháte do práce či do školy, nechte si po umytí vlasy krátce schnout na vzduchu, až poté je vysušte fénem, ale pozor – jen do polosucha – a nechte je doschnout na vzduchu.

2) Pokud máte typ vlasů, který má tendenci se mastit rychleji vynechte olejíčky a raději sáhněte po šetrné péči ve spreji. Výborné je např. bezoplachové mléko SU Hair Milk od značky Davines, nebo Wonder treatment od značky Innova.

3) Hydratační masky a kondicionéry nanášíme v přiměřeném množství zhruba 2 cm od pokožky, jinak se Vám vlasy zmastí. Můžete je však nechat působit 2 – 5 minut a jednoduše opláchnout.

4) Rovnáte-li si vlasy pomocí žehličky, nenastavujte zbytečně teplotu na nejvyšší stupně. Vlasy tím zbytečně vysušujete a ztrácí lesk. Raději si dejte na čas a žehlete vlasy pomaleji na 170 stupňů.

5) Majitelky melírovaných vlasů a blond odstínů si často stěžují na to, že jim vlasy již nerostou. Omyl, vlasy rostou, ale příliš častým a neprofesionálním barvením se vlasy lámou, proto vzniká iluze zastaveného růstu. Svěřte se raději odborníkovi a nechte barvení doma minulostí. Vlasy Vám narostou rychleji a jistě dosáhnete skvělého blond odstínu.

6) „Vlasy mi plihnou a nic na nich nedrží. Co s tím?“
Jednoduchá rada – pořiďte si tupírovací hřeben a pudr na objem vlasů. Poprašte vlasy v  místě, kde chcete získat objem a vlasy natupírujte. Na závěr je zahlaďte hřebenem a nalakujte.

7) „Chci mít super vlny, ale po nakulmování mi vlny vždy spadnou. Co s tím?“
Základem je styling. Na to, aby Vám vlny opravdu vydržely je potřeba vlasy podpořit stylingovými přípravky. Výborný pomocník je emulze se sílou 3 např. od Osis.

8) „Chci si na svatbu nechat učesat bohatý účes a vlasy si prodloužit.“
Ano, to je možná varianta, aby jste dosáhla požadované délky a objemu vlasů. Pozor při nákupu na internetu. Aby se s vlasy dobře pracovalo a účes Vám držel, potřebujete vlasy pravé nejlépe středoevropské. Ty jsou nejkvalitnější.

9) Trápí Vás odpadávající suché šupinky kůže na hlavě? Pořiďte si kopřivovou či mentolovou vodu na vlasy, kterou jemně po každém mytí vmasírujete do pokožky hlavy. S kombinací šamponu proti lupům nejlépe z lékárny to půjde snadněji.

10) Hydratace! Zdravě budou působit hlavně vlasy lesklé a hydratované. Pokud máte opravdu vlasy poškozené vlivem odbarvování, sáhněte po masce na vlasy. Masku můžete použít po každém mytí místo kondicionéru. Dvakrát týdně si vlasy zabalte s maskou, dejte do sáčku a nechte 20 minut působit. Uvidíte ten rozdíl. Výborná maska je např. Gestil regenerační zábal od značky Wonder.

Doufám, že jste našly to,co jste potřebovaly a pokud ne, neváhejte mi napsat své dotazy do zprávy. 😊