Tato problematika trápí mnoho žen a některé se s tímto problémem podotýkají již od mládí. Důvodem může být genetika, špatný zdravotní stav nebo jen vyčerpanost. Proto se na kruhy pod očima nelze dívat jen očima vizážistky, na pohled unavené oči mohou totiž být i signálem špatného fungování jater a ledvin. Já osobně bych nejdříve vyloučila zdravotní potíže a následně se poohlédla po vhodné pěstící a dekorativní kosmetice.

Na trhu je nepřeberné množství produktů nabízejících pomoc s krytím a pokud je pleť mladá a bez vrásek, můžeme si dovolit hutnější složení, které nám nabízí více krytí. Nevýhodu mohou mít ženy v pokročilém věku, ale i pro Ty existuje řešení. Jedná –li se o pleť zralou s vráskami kolem očí, volila bych korektory a rozjasňovače více tekutější formy, tak aby korektor při mimice nezalézal do vrásek.

Praktickým pomocníkem v boji s tmavými kruhy je zelený korektor, který dokáže stáhnout tmavý odstín z pleti. Na tento korektor můžete následně použít make-up a pokračovat dále v líčení. U tohoto typu bych doporučila ženám líčení více lehčí a poohlídnout se po prouktech s rozjasňujícími složkami.

Tip na produkt:
Zkušenost mám s výborným korektorem Malu Wilz, který se prodává v tubičče s pěnovým aplikátorem, takže si ho můžete přibalit snadno do kabelky na cesty či do práce. Je vhodný pro denní nošení a prodává se ve dvou tělových odstínech.