Milé dámy,
tento článek bych chtěla věnovat převážně těm ženám, které na sebe tak trochu zapomněly. Ať už z jakéhokoliv důvodu –  vysokého pracovního nasazení, domácích povinností či negativního hodnocení. Možná je to i vlivem Instagramových beauty účtů a celkově sociálních sítí. Ty nás totiž často ovlivňují více, než si myslíme, zejména lehce umí snižovat naše sebevědomí.

ČÁST 1. – „Krůček po krůčku“

Jako vizážistka a lektorka se převážně věnuji detailnímu zpracování make-upu a účesu. Víme však všechny, že v běžném denním režimu na nějaké řešení detailů čas není a tak na sebe tak trochu „kašleme“, protože všechno ostatní je důležitější než řešit „můj vzhled“, musím přece udělat ještě tolik práce… A přesně tak to začíná – upřednostňujeme všechno a všechny před samy sebou, vymlouváme se a to je opravdu špatně, protože tohle je cesta, jak ztratit sebevědomí a to přece nechceme.

Já osobně si myslím, že nejdůležitější je cítit se nejprve dobře sama se sebou a teprve poté řešit nějaký ten make up 😊
A právě proto jsem si řekla, že pro vás zkusím začít psát tento webový seriál a pokusím se vám pomoci opět najít svoji vnitřní i vnější krásu a ztracené seběvědomí. Pojďme tedy společně začít, hezky krůček po krůčku.

Co pro sebe tedy můžeme v časovém presu udělat, abychom se cítily prostě fajn? 

Mám pro vás pár rad, které zaberou jen chvilku a nestojí majlant.

1) Podívejte se pečlivě do zrcadla, prohlédněte se a najděte alespoň tři pozitiva týkající se vašeho vzhledu. A tři dobré vlastnosti týkající se vašeho charakteru.

Například: „Mám krásné oči, plné rty a hezké ruce. Jsem pohotová, umím naslouchat lidem a dobře vařím.“

Našly jste? Výborně! Zapište si je na papír a schovejte do peněženky či telefonu :).

2) Když ráno stojíte v koupelně rozespalá, nezačínejte se okamžitě kritizovat slovy „No ty zase vypadáš“ nebo „Ty kruhy pod očima nemáš šanci ani zakrýt“. (skrýt kruhy pod očima přitom není tak těžké, přečtěte si tento můj článek a zjistěte jak na to)
Tohle vás jen utvrdí v tom, že starat se o sebe nemá cenu. Raději se pozdravte slovy „Krásné ráno Maruško, tak co s Tebou dnes provedeme?“. No nezní to lépe? 😍

3) Potkáte-li atraktivní sebevědomou ženu, neshazujte se vnitřně sama před sebou, nesrovnávejte se.
Vzpomeňte si na to, co jste si napsaly na papír za pozitiva a myslete na ně. Nikdo není stejný, každý jsme originál a navíc dokonalost neexistuje.

4) „Také bych se chtěla hezky líčit, ale ony ty věci stojí tolik…
Ano i ne. Vybavit si kosmetickou taštičku lze i méně nákladnou kosmetikou, která udělá dobrou službu. Stačí se jen ptát a pátrat. Opět platí pravidlo ,,Nevymlouvejte se“. 😊

5) „Do mé práce se nehodí chodit nalíčená a doma to nevyužiji…“
Opravdu není třeba stát hodinu v koupelně a mít nepřeberné množství „šminků“. Účelem je zakrýt začervenalé místa případně pupínky, sjednotit barvu pleti a zvýraznit Vaše kladné stránky.

Ztratit sebevědomí může být velmi rychlé a jednoduché, ale nalézt ho a udržet si ho je cesta dlouhá. Proto je potřeba začít pomalými krůčky a denně alespoň na pár minut pečovat o své vnitřní já. Postupem času se to pro vás stane rutinou a Vaše podvědomí to převezme za své.

Tak co milé dámy? Začnete třeba ještě dnes?