Každá nevěsta by v tak dlouho očekávananý den, jakým je její svatba, chtěla být tou nejpůvabnější ženou v místnosti či sále. Ten moment, kdy budoucí manžel, stojící u oddávajícího připravený na to říci své „ano“, spatří svou nastávající a je naprosto okouzlen a uchvácen, by si přála každá žena.

Takový „wow“ efekt není jednoduché dosáhnout a obsahuje několik kroků. A právě proto jsem si pro Vás dnes připravila tři tipy na nejzákladnější kroky v osobní péči, kterou by si měla každá nevěsta před svatbou dopřát.

1. Péče o pleť

Aby bylo líčení perfektní, nestačí jen ruce vizážistky, která se má postarat o Vás make-up. Pokud chcete opravdu zazářit (a to určitě chcete) je třeba vynaložit alespoň malou snahu, která vižásitce dost pomůže.

Pleť by měla být v dobré kondici, opečovávána, pravidelně čištěna od nečistot, pórů a černých teček. Měla by působit svěže, být hydratovaná a nejlépe bez suchých šupinek, které by mohly v líčení dělat neplechu. Ideální je pravidelná péče několik týdnu před svatbou. Věřím, že se budete i Vy cítit skvěle a vizážistce tím mnohé ulehčíte. Za odměnu bude Váš make-up ještě zářivější.

2. Úprava obočí

Obočí je nedílnou součástí vzhledu. Slouží jako takové „orámování“ obličeje a jeho tvar dokáže dělat divy s celkovou vizáží. My vizážistky dokážeme kouzlit s barvami, štětečky, namalovat Vám i to co nemáte, ale ne vždy dokážeme líčením vyřešit úplně všechno. Ptáte se nejspíše, kdy je třeba s Vaším obočím začít něco dělat?

Pokud máte obočí nesouměrné, přerostlé, nebo máte již zašedlý odstín od starého permanentního make-upu, pak je na čase se svěřit do péče vizážistky.

V okolí obočí by neměly být přebývající chloupky, taktéž by mělo být upraveno do tvaru, který přísluší Vašemu obličeji. To, zda se rozhodnete pro radikální změnu či nový permanentní make-up a svěříte se do rukou profesionálů je na Vás. Já osobně bych ale návštěvu kosmetičky určitě doporučila každé nevěstě a to zejména s dostetečným předstihem. Dokážeme ledacos, ale kouzlit v den svatby opravdu neumíme. J

3. Péče o vlasy

Ani v péči o vlasy nesmíte zahálet. Odstín a barva vlasů jsou základními vodítky pro rozhodování a výběr i v líčení. Jestliže se chystáte k radikální změně odstínu barvy vlasů, nezapomeňte to zkonzultovat i s Vaší vizážistkou.

Vlasy by měly být před svatební zkouškou myté nejlépe dva dny předem a to bez použití olejíčků. Doporučuji použít klasický šampon, kondicionér a masku, ale rozhodně ne olejíčky. Před samotnou svatbou by měl být tento postup stejný. Díky tomu už bude Vaše přesně vizážistka vědět, co od Vašich vlasů očekávat.

Vlasy by měly být opečovávány stejně jako pleť, věnujte se zejména zastřihování konečků a hydrataci.
V domácí péči si vlasy šetřete, zbytečně je nežehlete na 200 stupňů. A také silně nedoporučuji chodit spát s mokrou hlavou.

Pokud si vlasy pravidelně fénujete, doporučuji je chránit před teplem s použitím přípravku poskytujícím „heat protection“, fénem sušit jen do polosucha a nechat je doschnout na vzduchu, aby vlasy nasákly co nejvíce vody, kterou opravdu potřebují. Z těchto rad budou mít největší užitek zejména majitelky sušších či poškozených vlasů (poškození může vzniknout i častým a nevhodným barvením).