Vážené dámy, majitelky kosmetických taštiček a „šminků“, v dnešním článku bych Vám ráda vysvětlila jak správně dodržovat hygienické návyky při použití štětečků na líčení. 😊

Stejně tak, jako si myjete ruce, je třeba také mýt i své nářadíčko, štětečky a hřebeny. Poctivým mytím štětců se tak zbavíte nežádoucích bakterií, zápachu a nebudete mísit barvy, které jste štětcem nabíraly. Štětce použité od make-upu, korektorů a všech tekutých konzistencí by jste měli mýt po každém použití.

Nejvhodnějším prostředkem na mytí štětců je čistící gel a šampon, či mýdlo na mytí štětců. Pořídit si je můžete v parfumeriích či na internetových e-schopech. Pokud se Vám ani to nepodaří pak doporučuji použít mýdlo pro batolata.

1.Postup mytí mýdlem a vodou

Použitý špinavý štětec vložíme do proudu teplé vody a krouživými pohyby v mýdle, které jsme si nanesly do dlaníy štětec omyjeme. Poté znovu vložíme do proudu vody, dokud ze štětce nepoteče čistá voda.

Čistý štětec musíme dobře osušit nejlépe ručníkem nebo papírovými utěrkami a to speciálně v záhybu, kde je štětec lepený s kovem. Pozor! Nikdy štětce nenechávejte úplně mokré.

Vlhké štětce rozprostřete na čistém ručníku a nechte úplně uschnout.

Pro některé ženy se může zdát tento proces časově nereálný, zejména pro ty které často cestují, přeličují se v autě nebo za pochodu, a potřebují zkrátka vypadat dokonale. V tomto případě si jistě štětce nenecháte doma a zabalit mokré do taštičky je nemůžete. Ale i pro tyto situace pro Vás mám radu. 😉

2. „Dezinfekce sprejem“

Pořiďte si dezinfekční sprej na štětce. Je to fajn pomocník do kabelky. Seženete jej opět v parfumeriích či na internetu a to od různých značek. Liší se množstvím a cenou, ale dle mého názoru jsou k dostání v nízkých cenových relacích a pořídit si jej může opravdu každá žena.

Výhodou dezinfekčního spreje je, že jej můžete použít kdykoliv, před líčením i po líčení během dne a vejde se i do kabelky.

Návod:
Štětec nastříkejte dezinfekčním sprejem a utřete do papírového ubrousku, čímž se zbavíte nejhoršího nadbytku produktu. Štětec pak vložte do papírového ubrousku a zpět do kosmetické taštičky. Večer po práci si štětce můžete v klidu vyložit doma a umýt vodou a mýdlem, jak jsem již uvedla v prvním bodě.

Je to opravdu jednoduché. Velkou odměnou Vám bude zamezení tvorby bakterií a jejich následné vnesení na obličej, čistý make-up a životnost štětců.

A ještě dvě malé rady na závěr:
1. Své štětce nepůjčujte kamarádkám a hlavně ne ty použité.
2. Pokud se Vám častým mytím štětec začne rozevírat (nejčastěji u štětce na pudr), pořiďte si přes internet speciální síťku, do které štětec vložíte a tím udržíte příslušný tvar.

Tak a teď směle do toho. 😊

S pozdravem vizážistka Táňa Staňková