Drahé budoucí nevěsty,

jistě se již nemůžete dočkat toho dlouho očekávaného dne, kdy si obléknete Vaše vysněné šaty a budete kráčet směrem k oltáři jako princezna  z pohádky. Tento den bude patřit jen a jen Vám. Vy si ho prostě musíte užít. 😊

Jako vizážistka na svatebních zkouškách často slýchávám Vaše příběhy. Od seznámení s partnerem až po starosti s přípravou svatby. Opravdu toho není málo co řešíte a mnohdy, ačkoliv paradoxně, se staráte především o druhé a až naposledy řešíte právě sebe a svou vizáž.

Dnes bych Vám chtěla připomenout, že nejdůležitější osobou na svatbě jste právě Vy a Váš budoucí muž. Budete to Vy, kdo bude největší ozdobou na celé svatbě. A já, jakožto vizážistka, Vám k tomu mile ráda pomohu. 😉

Co vše budete potřebovat udělat se zajištěním vizáže?

1. Nejprve si určit termín svatby a rezervovat si termín svatební zkoušky. Čím dříve, tím lépe.

2. Fotografii vybraných šatů si prosím stáhněte do telefonu, nebo mi je pošlete do zprávy či mailu. Vždy navrhuji účes dle stylu šatů.

3. Pokud volíte svatební kytici a svatbu budete mít na zahradě či golfovém hřišti, doporučuji stejnými květinami vytvořit ozdobu do vlasů a požádat o ni v čas Vaši floristku. Budete tak dokonale ladit a Vaše fotografie na památku budou přímo skvostné.

4. Pokud si nejste jisty, jaký účes a líčení zvolit, nevěšte hlavu, jsem tu pro Vás a na svatební zkoušce Vám osobně ráda pomohu vybrat to nejlepší pro Vás tak, abyste se cítila co nejlépe.

5. Zeptejte se družiček, maminek a hostů zda by měli také zájem o úpravu a líčení. S časovou rezervou se dá zvládnout připravit i Vaše hosty.

6. Cena vizážistky se mi zdá příliš vysoká. Opravdu je tomu tak?
Pro každého je cena jiná. Každá vizážistka si nechá zaplatit za materiál, čas a zhotovení. Každá má ceny jiné a je dobré si určit rozpočet.
Dobrá „rada nad zlato“ zní takto: spočítejte si kolik byste zaplatily kadeřnici ve Vašem okolí plus vizážistku a cestu těchto dvou lidí na Vaši svatbu. V 99% procentech případů vyjde varianta 2v1 levněji. 😉

7. Jak má vypadat svatební make-up?
Určitě slavnostně a jemně zároveň, samozřejmě v souladu s Vaší pletí a typem šatů. Pokud si necháte zvýraznit více oči, nezvýrazňujte tolik rty a to samé platí i naopak. Skvělým doplňkem jsou nalepovací trsy řas, které Vám oči zvýrazní přirozeně při jakémkoliv líčení.
Make-up by měl být voděodolný a vydržet až do pozdních hodin, nejlépe až do samého odlíčení.
Na to jak takový make-up vytvořit jsem absolvovala kurz v Asociaci vizážistů a stylistů ČR a mile ráda Vám jej zhotovím. J

8. Jaký má vypadat svatební účes?
To je otázka vkusu a rozhodování. Pokud navrhuji nevěstě účes, vždy to s ní řádně prokonzultuji. V prvé řadě vycházím z toho jaký typ vlasů nevěsta má, jakou hustotu, jakou délku, jaký tvar obličeje, jaký druh šatů apod. Možností je spousta – od hladkých účesů, přes polorozpuštěné až po rozevláté božské vlny. Základem však je dobré zpracování a dlouhotrvalivost. Účes musí zkrátka držet za každého počasí až do rána.

9. Vaším úkolem je o jakékoliv radikální změně vizáže, střihu a barvy vlasů vizážistku informovat v čas.

10. Mám si hledat vizážistku pouze ve svém okolí?
Určite to není pravidlo, většina vizážistek je zvyklá cestovat i stovky kilometrů za nevěstou. Stačí se jen zeptat. 🙂

Snad Vám můj článek pomohl. A teď už jen zbývá začít řešit termín zkoušky. 😍

S pozdravem vizážistka Staňková Táňa