Zde naleznete všechny naše kurzy které si můžete zakoupit i v našem e-shopu a rezervovat přímo termín který Vám nejlépe vyhovuje. 

Rovněž níže naleznete seznam workshopů které děláme dle sezony a požadavků klientek. 

Pro jakékoliv dotazy nás neváhejte kontaktovat v kontakním formuláři. 

Budeme se na Vás těšit Atelier Komtessa

Kurzy

Workshopy
Zde naleznete termíny všech workshopů jako Hollywood waves, foto-makeup, top trendy účesy a mnoho dalších =)
Z kurzu si odnesete nejen fotografie ale i certifikát o úspěšném absolvování kurzu v ateliéru Komtassa.
Účesy 50´ léta (dvoudenní kurz) - 3500,- Kč
Kurz je rozdělen na 2 dny . Toužíte li perfektně ovládat účesy 50´let ať už do filmu či na focení , pak jste tady správně:). Ať už se rozhodnete pro denní look této doby či večerní účes ,výrazné vlny,růžky a šátky ve vlasech je na Vás. Obsahem kurzu je: 4 druhy účesů této doby. Jak správně vlasy předpřipravit. Techniky natáčení vlasů do účesu je nedílnou součástí výuky. Účes si můžete sami zvolit nebo Vám rádi poradíme. Ukážeme se detailní postupy každého účesu a následné zpracování do účesu. Součástí je také dekorování účesu s použitím šátků a hřebenů. Součástí kurzu je také focení modelky takže si s sebou odnesete krásné fotky do Vašeho portfolia. Cena dvoudenního kurzu: 3500 Kč možnost individuální výuky na jeden den: 2500 Kč ( v tomto případě si napište o termín na náš email) modelka: Můžete si přivést svou modelku a nebo si objednat za poplatek 300 Kč jednu modelku. Na kurz potřebujete 1 modelku ráno a jednu odpoledne. Z kurzu si odnesete nejen fotografie ale i certifikát o úspěšném absolvování kurzu v ateliéru Komtassa. Čas výuky: 9 -13 oběd 13 45 – 17 30 h
Foukaná (jednodenní kurz) - 1700,-Kč
Objem a nadýchané vlasy budí dojem hustých vlasů ať už jsou krátce střižené či dlouhé.Majitelky všech délek vlasů tak jistě ocení kvalitní foukanou. Workshop zaměřený na techniku foukánífénem je vhodný pro každého. Naučíte jak správně ovládat kartáč a fén, jakou teplotu zvolit,jakou techniku si správně vybrat a jak si vlasy dobře rozdělit do požadovaného tvaru klientky. Naučíte se používat správné vlasové přípravky,které podporují trvanlivost a živost vlasů. Jaké kartáče a z jakého materiálu použít na foukanou a na jaky typ vlasů??Ano I to si ukážeme 🙂 Rady a tipy na nákup materiálu a kartáčů za dostupné ceny jsou samozřejmostí obsahu kurzu. Čas : 5 hodin výuky Cena: 1700 Kč modelky: můžete si přivést svou modelku zdarma nebo si ji objednat od nás za 300 Kč fotky: Pokud budete mít zájem o profesionální vyretušovanou fotku,můžete si ji dokoupit za 300 Kč / 1kus. Focení probíhá naplátně přímo u nás ve studiu Komtessa. Z kurzu si odnesete nejen fotografie ale i certifikát o úspěšném absolvování kurzu v ateliéru Komtassa.
ÚČES PRO NEVĚSTU (jednodenní kurz) - 2.600,- Kč
Na kurzu se naučíte s ohledem na Vaše dosavadní schopnosti od základních technologických postupů, přípravy vlasů až po samotné zhotovení účesu. Kurz je rozdělen na teoretickou část, kde si osvojíme znalosti a použití vlasových přípravků a jejich výběr. Rady a tipy na nákup materiálu a vysvětlení jejich využití. V praktické části, pracujeme na modelkách, kde si společně ukážeme postup a techniku pro zhotovení účesu. Ukážeme si dva typy natáčení žehličkou a využití v účesu. Ukážeme si možnosti dekorování živými květinami, jakými druhy se účesy zdobí dle současných trendů. Na výběr budete mít z mnoha druhů květin a přírodních materiálů. Kurz lze rozdělit na dva dny (4 hodiny výuky/den). Celkový čas výuky: 8 hodin. Pozor poznámka: V cene kurzu nejsou vyretusované fotografie. Fotit si můžete sami na Váš vlastní telefon pod kruhovým světlem, které je k dispozici a nebo si priplatit 200 Kc za jednu fotografii, kterou by jste si chteli odnest s sebou do portfolia. Domluvit se můžete na miste. Z kurzu si odnesete nejen fotografie ale i certifikát o úspěšném absolvování kurzu v ateliéru Komtassa.
ÚČES PRO NEVĚSTU (dvoudenní kurz) - 3.200,- Kč
Vhodný jak pro začátečníky tak pokročilé. Kurz je rozdělen na dva dny (8 hodiny výuky/den). Celkový čas výuky: 16 hodin. - pracujeme na modelkách - Podrobně probíráme výběr materiálu a použití - teoretická část a praktická část - rady a tipy na výbavu ,,hair kitu,, - psychologie zákazníka- nevěsty - dekorování vlasů pomocí květin a vlasových doplňků ( vše k zapůjčení) - v cenné kurzu možnost nákupu v kadeřnických potřebách za zvýhodněné ceny - závěrem kurzu je focení ve svatebních šatech z kterého dostanete 2 vyretušované fotografie do Vašeho portfolia Z kurzu si odnesete nejen fotografie ale i certifikát o úspěšném absolvování kurzu v ateliéru Komtassa.
ÚČES PRO NEVĚSTU (víkendový kurz) - 2.500,- Kč
Jsou určeny pro začátečníky a mírně pokročilé. Kurz je otevřen při počtu 2 a více osob. Speciální cena pro maminky na mateřské dovolené 20% sleva  ( 500 Kč) - pracujeme na modelkách - čas: 5hod práce - podrobně probereme výběr materiálů a použití - kurz má teoretickou a praktickou část - rady a tipy na výbavu "hair kitu" - psychologie zákazníka (nevěsty) - dekorování vlasů pomocí květin a vlasových doplňků (vše k zapůjčení) - v ceně kurzu možnost nákupu v kadeřnických potřebách za zvýhodněné ceny - závěrem kurzu je focení ve svatebních šatech, ze kterého získáte 2 vyretušované fotografie do vašeho portfolia. Z kurzu si odnesete nejen fotografie ale i certifikát o úspěšném absolvování kurzu v ateliéru Komtassa.
„Hrátky s vlásky pro princezny“ - na cestách
Líbilo by se Vám uspořádat minikurz v pohodlí Vašeho domova? Není problém, domluvte se s kamarádkami a po dohodě s Vámi mohu přijet k Vám domů a uspořádat kurz u Vás. Možnost pořádání účesů pro děti na dětské oslavě. Po Praze doprava zdarma. Mimo Prahu, prosím o proplacení cesty. Cena: 250 Kč/1 hodina
„Hrátky s vlásky pro princezny“ - ve studiu Komtessa Atelier
Dvouhodinový minikurz je určen pro maminky a tatínky s dětmi, kteří se chtějí naučit jak učesat své nejmenší a přitom příjemně strávit čas. Těšit se můžete na splétání vlásků různými způsoby. S mou pomocí Vám vše ukáži a naučím postupy dětských účesů. K dispozici budete mít různobarevné gumičky, sponky, čelenky a jiné doplňky, které si můžete i zakoupit. V ceně budete mít drobné občerstvení pro děti ovoce, sušenky, džusy a pro dospělé káva, čaj apod. Cena: 2,5 h = 300 Kč K dispozici ve studiu je také světlo a pozadí na focení takže si s sebou můžete odnést i fotografie na památku.
Přihlásit se na kurz
JEDNODUCHÉ ÚČESY ZA 15 MINUT - 1.500,- Kč
Kurz je zaměřen na rychlé zhotovení jednoduchých účesů. Ukážeme si tipy a triky jak jednoduše a efektivně učesat např. družičky nebo modelku na focení. Účesy se zhotovují nezávisle na různé délky a střihy vlasů. Těšit se můžete například na různé techniky splétání copů, tvoření jednoduchých drdolů apod. V cenně kurzu jsou také zahrnuty živé květy k dekorování, štrasové spony a čelenky, korunky, hřebínky a další vlasové ozdoby. Celkový čas výuky: 6 hodin.
PŘÍPRAVKA (pětidenní kurz) - 5.000,- Kč
1.den - Úvod do světa hair stylingu a seznámení. Teoretická část: Materiály ,které potřebujeme k práci a jejich použití . Rady a tipy na nákup materiálu. Vysvetlění použití vlasových přípravků bez kterých se neobejdeme.Typologie vlasů. Praktická část: Techniky rozdělování vlasů do účesu.Natáčení na žehličku dvěmi způsoby,tupírování a následné zpracování vln do účesu. 2.den Teoretická část: Typologie fotografie.Typologie člověka a umění komunikace se zákazníkem. : Praktická část: Naučíme se jak se splétají vlasy různými technikami.Ukážeme si několik druhů copů a zakomponujeme je do účesu,Drdolů ,polorozpuštěných vlasů apod. 3.den - Hladké účesy. Teoretická část: Jaké přípravky zvolíme na hladké účesy a v jaké posloupnosti.Rady a tipy na materiály. Praktická část: Zhotovení hladkého účesu na podložku a práce na modelce.Dekorování vlasů štrasovými doplňky,korunkami,čelenkami apod. 4.den - Boho účesy Teoretická část: Typologie dle fotografie. Naučíme se postupy pro účesy z natočených vlasů.Druhy natáčení vlasů dle požadavku na účes. Probereme trendy boho účesu a ukážeme si různé druhy účesů na různé delky vlasů. Praktická část: Natáčení vlasů do vln různými technikami .Dekorování květinami. 5.den - Závěrečný den Marketing a psychologie zákazníka. Jak si nastavit ceny. Závěrečný účes dle Vašeho výběru.Focení v exteriéru/interiéru ve svatebních či plesových šatech. Celkový čas výuky: 27 hodin. Lze dohodnout výuku dle Vašich časových možností a taktéž i termíny dle vzájemné dohody. Modelku si můžete přivést sami nebo Vám ji zprostředkujeme za poplatek 300 Kč/1 den.
INDIVIDUÁLNÍ LEKCE (jednodenní kurz) - 2.500,- Kč
Výhodou tohoto kurzu je individuální přístup. Na kurzu se naučíte Vámi vybraný účes, který se chcete naučit. Kurz je rozdělen do dvou částí a to na teoretickou a praktickou část. V první části podrobně probereme jaké přípravky zvolit na daný účes a ukážeme si technologický postup a další možné využití jak účes přečesat a vytvořit z něj další možné účesy (vhodné např. na svatební zkoušce). Závěrem dne je focení účesu a modelky ve Vámi vybraném outfitu. K výběru máte u nás od koktejlových kratkých šatů až po svatební a plesové šaty. V cenně kurzu jsou 2 vyretušované fotografie. Celkový čas výuky: 8 hodin. Od 9 do 15 h. Termín lze dohodnout. Z kurzu si odnesete nejen fotografie ale i certifikát o úspěšném absolvování kurzu v ateliéru Komtassa.
Vintage hairstyle (jednodenni workshop) - 2.200,- Kč
Baví Vás 50' léta? Elegantní večerní obří smoth vlny, drdoly s roličkami a šátky či rozpuštěné nadýchané vlny jako z filmového plátna? Pak je tu právě kurz pro Vás. Ať už jste profesionální vizážistka, kadeřnice či hledáte jen zábavu. Jednodenní workshop Vás jistě nadchne. Co můžete očekávat? Naučíme se jak se ženy česaly v době 50.let. Naučíme se zpracovávat různé délky vlasů do Vintage stylu s použitím různobarevných vlasových doplňků a šperků. Jednodenní workshop začíná v 9 h a končí v 16 hodin. Zahrnuje úvod do teorie, seznámení s dobou 50' let a módních vlasových stylů tehdejší doby. Praktická část obsahuje: techniky česání a zpracování vlasů, výuku postupů zhotovení účesů a dekorování účesů se šátky, čelenkami a květinami. Modelku si můžete zajistit sami, nebo Vám ji zprostředkujeme za poplatek. V ceně jsou zahrnuty veškeré materiály a pomůcky. Z kurzu si odnesete nejen fotografie ale i certifikát o úspěšném absolvování kurzu v ateliéru Komtassa. Cena workshopu: 2200 Kč Pokud Vám nevyhovuje termín napište nám do zpráv na fb Komtessa Atelier nebo email. Komtessa Atelier Beligická 280/1 Praha 2 www.komtessa.cz tel:702 180 261
Kreativní stage make up I. (základní kurz)
Vhodný pro začátečníky. Využití najdete například v divadle,na focení,show apod. nebo jako osobní zábavu. Kreativní kurz pro ty, které láká svět divadla,přehlídek a focení. Na kurzu budete pracovat jak sami na sobě, tak i na modelkách. Naučíte ovládat make up s použitím divadelních barev a osvojíte si práci se světly a stíny. Zaměříme se na změny a úpravy rysů v obličeji + praxe v oboru stage (praxe sami na sobě) Naučíte se ovládat stínování očí ve velkém stylu + praxe v oboru stage (praxe sami na sobě) Na konci budete mít volný výběr v tvorbě kreatury make upem. Téma si zvolíte dle vlastní fantazie a pracovat zde budete na modelkách. Závěrem kurzu bude následné focení. Každý účastník obdrží fotografii své práce. Cena jednodenního kurzu: 2400 Kč (celkový čas výuky 8 h) Cena třídenního kurzu: 7200 Kč (celkový čas výuky 24 h) Čas: od 9:30 - 13:30 pauza na oběd 14:00 - 17:00 Co budete potřebovat s sebou? Vlastní sadu štětců, se kterými pracujete, pokud máte.
Kreativní make up II. (pokročilý)
Vhodný pro pokročilé Využítí najdete například v divadle,show, na focení apod. nebo jako zpestření a zábavu) Tento kurz navazuje na předešlý kurz pro začátečníky. Na kurzu se zaměříme na téma tvoření soch, loutek, optických klamů aj. Naučíte se, jak nakombinovat barvy a osvojíte si techniky při tvorbě face art s následným použití doplňků. Dozvíte se, kde je zakoupit a za jaké ceny. Naučíte se, jak tvořit kreatury, jak vybírat a kombinovat materiály. Pracovat budeme na obličeji (praxe sami na sobě) Na konci kurzu budete mít volný výběr v tvorbě kreatury make upem a dle vlastní fantazie si vyberete téma tvorby. Pracovat zde budete na modelkách. Závěrem kurzu bude následné focení.Každý účastník obdrží fotografii své práce. Cena jednodenního kurzu: 2400 Kč (celkový čas výuky 8 h) Cena třídenního kurzu: 7200 Kč (celkový čas výuky 24 h) Čas: od 9:30 - 13:30 pauza na oběd 14:00 - 17:00 Co budete potřebovat s sebou? Vlastní sadu štětců, se kterými pracujete, pokud máte.
Malování na obličej pro profi začátečníky
Zábavný kurz, kde se naučíte, jak ovládat face art za použití water colors .Podrobně si vysvětlíme základní techniky a ukážeme si v praxi, jak začít s malováním na obličej. Pracovat můžete na sobě či modelce (dle dohody) Naučíte se ovládat základních motivy a ty uvedeme taktéž do praxe malováním. V cenně kurzu je dárek pro Vás do začátku malování 🙂 Cena jednodenního kurzu = 2100 Kč Cena dvoudenního kurzu = 4200 Kč Čas : od 9:30 - 13:30 pauza na oběd 14:00 - 17:00 Co budete potřebovat s sebou? Vlastní sadu štětců, se kterými pracujete, pokud máte.
Malování na obličej pro pokročilé
Tento kurz jsme připravily speciálně pro milovníky kreativity a pro ty, kteří se chtějí zdokonalovat ve světe 3D motivů. Tato technika se dá použít i pro jiné účely než body art. Velkou výhodou této techniky je,že ji můžete použít při malbě na cokoli 🙂 Zaměříme se na "One stroke painting" a propracované motivy "Beautifull skills". Na závěr si budete moci vybrat své téma styl,který se Vám líbí a následně jej vytvořit. Vaši práci Vám rádi vyfotíme. V cenně kurzu je malý dárek pro Vás :). Cena jednodenního kurzu = 2.200 Kč Cena dvoudenního kurzu = 4.400 Kč Čas: od 9:30 - 13:30 pauza na oběd 14:00 - 17:00 Co budete potřebovat s sebou?Vlastní sadu štětců, se kterými pracujete, pokud máte.

Workshopy

Kurz Hollywood Waves 17.6.2019

Read More

Top Model of the Year 2019

Tým Komtessa Atelier se účastnil této prestižní soutěže krásy a my jsme si s radostí práci pro tyhle krásky užily?❤?. Gratulujeme vítězkám ??
Read More

Pronájem prostoru k dispozici

Zdravím vizážistky ráda bych Vám představila své vizážistické studio Komtessa Atelier.Studio je vhodné k pronájmu křesel a i celých prostorů pro pořádání kurzů a seminářů.Vybaveno je 3 křesly a v zadní místnosti fotostěnou s příslušným osvětlením pro zhotovení foto...
Read More

POZOR SOUTĚŽ!!

Baby fotokoutek se nám krásně rozrůstá. Kterápak maminka nás navštíví na focení ?? Sdilejte s námi příspěvek at se dostane radosti pro ostatní.Foceni ratolestí v měsíci květen v Komtessa Atelier ???. Jak vyhrát?Sdilej příspěvek na svou zeď a do komentu napiš...
Read More

Dnes jsem si pro Vás připravila krátký článek o mé profesi

Krasný a úspěšný den Vám všem přeji.Dnes jsem si pro Vás připravila krátký článek o mé profesi 🙂 . Určitě jste se již někdy v životě setkaly s pojmem ,,Make up artist nebo-li vizážistka".Ale kdo nebo co je vlastně vizážistka a co vše obnáší její práce ?...
Read More